Borac m:tel se oprostio od Kupa BiH

Rukometaši Borca m:tel oprostili su se od Kupa BiH, jer su večeras, u revanš utakmici četvrtfinala, poraženi od ekipe Izviđača iz Ljubuškog 34:30 (prvi susret 34:31 za Izviđač).
Na ovaj način aktuelni šampioni BiH nisu uspjeli ostvariti jedan od dva cilja ove sezone, a to je trofej u Kupu BiH.
Bili su večeras igrači Borca ispod svog nivoa, nisu pružili očekivanu igru i zasluženo su poraženi od velikog rivala.
U prvih 13 minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, kada gosti dodaju gas i u 20. minutu dolaze do pet golova prednosti, 16:11. Nije “crveno-plavim” pomogao ni minut odmora koji je zatražio Veselin Vujović. I dalje su imali problema najviše u odbrani, jer nisu uspijevali zaustaviti izuzetno raspoložene bekove Izviđača. O tome najbolje govori i podatak da su Banjalučani u prvih 30 minuta primili čak 22 gola (22:16).

KUP 1/4 Druga utakmica

KUP 1/4 Prva utakmica

Sve što u odbrani nije funkcionisalo u prvom poluvremenu, proradilo je na početku drugog. Serijom 4:0 u 39. minutu domaći smanjuju na 22:20, zbog čega je Toni Čolina morao tražiti minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici uspijevaju savladati mladog Berina Brkića na golu Borca m:tel. Nastavili su igrači Izviđača kažnjavati svaku grešku domaćih i u 46. minutu vratiti pet golova prednosti, 27:22. Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i plasirali se na završni turnir Kupa BiH.