Borac m:tel zaledio Lokomotivu na minus 26

Odličnom igrom i u napadu i u odbrani, rukometaši Borca m:tel ubjedljivo su danas u Banjoj Luci savladali ekipu Lokomotive iz Brčkog 41:15 i na najbolji način napravili uvertiru pred važno gostovanje u Ljubuškom.
Od početka domaći su nametnuli svoj ritam i iz minuta u minut uvećavali prednost. Nakon prvih 10 minuta, na semaforu je stajalo 8:2. Na dvocifrenu prednost čekali smo do 14. minuta, kada Vlado Draganić pogađa za 12:2.
Već tada se znalo da će ovaj meč biti samo “lakši trening” za izabranike Veselina Vujovića, koji su do kraja prvog poluvremena dodatno uvećali prednost, 22:9. Izuzetno raspoložen bio je Artsjom Podasinov, koji je skupio 12 odbrana, dok su krila postigla 11 golova, Luka Perić šest, a Vlado Draganić gol manje.
Već početkom drugog poluvremena Banjalučani dolaze i do 15 pogodaka viška, 26:11. Ovako velika prednost omogućila je Veselinu Vujoviću da pruži priliku igračima koji imaju manju minutažu, što nije promijenilo odnos snaga na terenu. U 47. minutu sedmerac nije iskoristio Miloš Nježić, ali je “popravio” mladi Jovan Todorović svojim trećim golom i odveo šampione BiH na 20 golova razlike, 32:12. U drugih 30 minuta među stative je stao Slađan Subotić i ostao nerješiva enigma za Brčake, primivši tek šest golova, što su njegovi saigrači iskoristili i ostvarili najubjedljiviju pobjedu ove sezone.