Borac m:tel ponovo poražen u Ljubuškom

Rukometaši Borca m:tel poraženi su danas u Ljubuškom, u derbiju Premijer lige BiH, 30:26 i izgubili lidersku poziciju, pred finiš prvenstva.
Derbi, baš onakav kakav su svi i očekivali. Snažno, borbeno, neizvjesno, sa mnogo preokreta, od prvog do posljednjeg minuta.
Visok ulog utakmice odrazio se i na nervozu koja je bila prisutna u prvim minutama na obje strane. Ipak, i u takvoj igri, bolje su se snašli domaći koji su prvenstveno kroz odličnu igru u odbrani, u 10. minutu došli do prednosti 4:1. Na drugoj strani, igrači Borca m:tel nisu imali rješenja za vanjske igrače Izviđača, koji su do tog 14. minuta dali svih sedam pogodaka, 7:3. Tada Veselin Vujović traži tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici zaigrali bolje u napadu i u 25. minutu, poslije dva odbranjena sedmerca Slađana Subotića, dolaze do izjednačenja, 9:9.
Vidjelo se tada da su Banjalučani konsolidovali odbranu, ali i da je Vujović, nakon brojnih izmjena, našao dobitnu kombinaciju u napadu. Seriju Borca m:tel, koji je imao i dva napada za preuzimanje vođstva, minutom odmora pokušao je zaustaviti Toni Čolina u čemu je i uspio, jer je Jozinović vratio prednost svom timu.

Do odlaska na odmor domaći su uspjeli povećati prednost na dva gola razlike, 13:11.
Odlično su “crveno-plavi” otvorili drugo poluvrijeme i u 35. minutu, sa po dva gola Luke Perića i Save Slavuljice, preokrenuli rezultat, 15:13. Prvi gol u nastavku za Izviđač je postigao Jozinović, smanjivši na 15:14, ali furioznom igrom Banjalučani postižu nova dva vezana gola i Toni Čolina u 36. minutu ponovo mora zvati minut odmora. Nije to pomoglo njegovim igračima, jer je Vlado Draganić odveo aktuelne šampione BiH prvi put na plus četiri, 18:14. U 41. minutu Aleksandar Miličević postiže svoj prvi pogodak i odvodi svoju ekipu na velikih pet golova razlike, 20:15. Iako se u tim momentima činilo da su Banjalučani prelomio utakmicu u svoju korist, rukometaši iz Ljubuškog nisu mislili tako.
Probudili su se domaći i serijom 4:0, u 44. minutu smanjuju rezultat na 20:19. Reagovao je Vujović minutom odmora, nakon kojeg u samo 30 sekundi Luka Perić postiže dva pogotka i gosti ponovo “lakše dišu”.

Odgovorili su domaći boljom igrom u nastavku i u posljednjih 10 minuta susreta ušli smo sa neriješenim rezultatom, 24:24. Izviđač je ponovo došao do prednosti šest minuta prije kraja, kada je Milan Vukšić iskoristio prazan gol Banjalučana i pogodio za 26:25. Ponovo su tehničke greške kumovale gubitkom lopte gostiju, što su Ljubušaci iskoristili i četiri minuta prije isteka vremena došli do tri gola prednosti, 28:25. Burnu reakciju gostujuće klupe izazvalo je nekoliko spornih odluka sudijskog para, a vrhunac je bio dosuđeno probijanje Luke Perića u trenucima kada se utakmica lomili.
Na 60 sekundi do kraja, pri rezultatu 28:26, Toni Čolina je zatražio minut odmora, a njegovi igrači potvrdili pobjedu.
Prvi strijelac Borca m:tel bio je Luka Perić sa šest pogodaka, dok je na drugoj strani Milan Vukšić postigao je osam golova.