Iskra “ugašena” u Banjaluci

U prvom meču 5. kola Premijer lige BiH Banjalučani u “Boriku” ubjedljivo slavili protiv Iskre.

Banjalučki Borac m:tel je u meču 5. kola Premijer lige BiH ubjedljivo porazio Iskru iz Bugojna, u “Boriku” je viđeno čak 70 golova!

Već u prvih 90 sekundi gosti su mogli vidjeti šta ih čeka u “Boriku”. Furiozno su Banjalučani počeli meč i za minut i po ostvarili prednost od tri gola – 3:0.

Serija golova nastavljena i u narednom periodu, pa je na semaforu na isteku trećeg minuta već bilo 5:0. Tek u četvrtom minutu gosti su stigli do prvog pogotka.

Najveća prednost “crveno-plavih” u prvom poluvremenu iznosila je osam golova (16:8) u 20. minutu.

U finišu prvog poluvremenu domaći su ušli u mali problem sa isključenjima, pa su gosti iz Bugojna uspjeli da smanje zaostatak. Ipak, na pauzu se otišlo s rezultatom 22:14.

Borac m:tel u nastavku dodaje gas i u 40. minutu prvi put ima dvocifrenu prednost – 28:18.

Iz minuta u minut izabranici Mirka Mikića uvećavaju vođstvo do maksimalnih “plus 14”u 57. minutu – 40:26.

Do kraja su domaći rutinski sačuvali prednost i zabilježili treći trijumf u isto toliko mečeva od starta nove sezone.

Aleksandar Milićević sa osam golova bio je najefikasniji igrač u pobjedničkom sastavu, Vlado Draganić dodao je šest, a Luka Perić pet golova.

Jovan Todorović iz Iskre takođe je osam puta tresao protivničku mrežu, ali u timu nije imao raspoloženih saigrača osim Miloša Čekića, koji se pet puta upisao u strijelce.

Izvor:mondo.ba