Borac m:tel sa zalihom od tri gola putuje u Peć

Rukometaši Borca m:tel na krilima sjajnog Marka Lukića slavili su večeras pobjedu u dvorani “Borik”, u prvoj utakmici drugog kola EHF Evropskog kupa, protiv Bese Famgas iz Peći 28:25.
Nošeni velikom podrškom najvjernijih navijača, mladi izabranici Mirka Mikića pokazali su veliku želju i energiju i ostavili su “srce na terenu”, zbog čega su više nego zasluženo savladali mnogo iskusniju ekipu iz južne srpske pokrajine.
Domaći su bolje otvorili susret, imali prednost od dva pogotka, ali im uporni rukometaši Bese nikako nisu dozvoljavali da se odlijepe. Sredinom prvog poluvremena,  u 16. minutu, pogotkom Jupe ekipa iz Peći dolazi do prvog izjednačenja, 8:8. Od tog momenta vidjeli smo potpuno izjednačenu igru na obje strane, igralo se gol za gol, te se na odmor otišlo pri rezultatu 14:14.
Kao i na početku susreta, crveno-plavi su bolje otvorili nastavak, u 35. minutu opet došli do dva gola prednost, 17:15, ali je već u sljedećem napadu isključen Luka Knežević,  što su gosti iskoristili i sa dva vezana gola došli do novog izjednačenja. Brzo su izabranici Mirka Mikića vratili dva gola prednosti. Ipak, i pored velike podrške sa tribina, nisu uspijevali doći do te začarane razlike od tri pogotka. U posljednjih 10 minuta ušli smo sa novim egalom, 22:22. Reagovao je tada Mikić minutom odmora, nakon koje večeras fenomenalni Marko Lukić postiže svoj deveti gol i vraća prednost svom timu. Na isteku 58. minuta, rukometaši Borca m:tel igrali su sa igračem manje zbog isključenja Miljkovića, ali to nije omelo Đorđa Ćelića da domaće dovede do toliko željena tri gola razlike, 27:24.
Smanjio je Terzići na 27:25, ali 20 sekundi prije kraja Gračić pogađa i postavlja konačan rezultat.
Utakmicu je obilježio Marko Lukić sa 10 golova.