Borac m:tel na 6/6 u Premijer ligi BiH!

Crveno-plavi se mučili sa Krivajom – pa zagospodarili terenom u drugom dijelu!Rukometaši Borca m:tel trijumfovali su nad Krivajom rezultatom 30:21 u zaostaloj utakmici sedme runde.

Izmoreni od puta na tzv. Kosovo, gdje su eliminisani od Bese Famgas u drugom kolu EHF Evropskog kupa, banjalučki rukometaši su dočekali Krivaju u sedmom kolu prvenstva Bosne i Hercegovine.Iako su domaći igrači ostvarili dosad maksimalan učinak od pet pobjeda iz pet mečeva, tim iz Zavidovića bio u konstantnoj prednosti na otvaranju utakmice u dvorani “Centar” u Banjaluci, da bi prvo vođstvo, Borac m:tel ostvario tek u 14. minutu kada je Nikola Malivojević pogodio mrežu gostiju (6:5).

Tri minuta kasnije, bilo je “plus tri” za Borac m:tel (9:6), pa je reagovao i trener Krivaje Enes Avdić pozvavši minut odmora, ali to nije urodilo plodom za Zavidovićane, s obzirom da su izabranici Mirka Mikića bez većih problema održavali dva-tri razlike.Ali, nisu uspjeli da steknu neku osjetniju prednost.U samom finišu, prije odlaska na odmor, gosti su imali priliku čak i da smanje i na “minus jedan”, ali su se spetljali pa je poluvrijeme završeno rezultatom 14:12 u korist banjalučkog tima.

Već na početku drugog poluvremena, stvari su počele da “dolaze na svoje mjesto”.Crveno-plavi, koji su u ovom duelu važili za velikog favorita, stekli su prednost od pet golova u uvodnim minutima nastavka, dok su maksimalan plus, koji je iznosio deset golova, imali u 57. i 59. minutu (29:19 i 30:20).

Najistaknutiji pojedinac u crveno-plavom taboru bio je Nikola Malivojević sa sedam golova, dok su Luka Perić i Amar Gračić u pobjedi učestvovali uz gol manje.Kod gostiju, Haris Bašić i Deni Velić postigli su po četiri pogotka.

Banjalučkim rukometašima ovo je šesta pobjeda u isto toliko odigranih mečeva u Premijer ligi BiH, a priliku da stignu do sedme imaće predstojećeg vikenda, kada u redovnoj, osmoj rundi dočekuju Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja.
Izvor:mondo.ba