Day: November 13, 2021

Očekivali smo spektakl – dobili smo ga

Šampion srušen u “Boriku”, Borac m:tel i dalje je jedini neporažen.

U derbiju 10. kola rukometne Premijer lige BiH Borac m:tel porazio je Izviđač 23:21.

Već na startu derbija 10. kola u “Boriku” vidjelo se da su i jedni i drugi izuzetno raspoloženi. Tri gola postignuta su u prvom minutu (domaći poveli 2:1), a onda su i odbrane i golmani počeli da rade svoj posao.

Nikola Malivojević zaradio je prvo isključenje, ali Borac se odbranio, a onda i preko Marka Lukića stekao dva gola prednosti, prvi put u 6. minutu. Malivojević je drugim golom povećao na tri razlike u 9. minutu (5:2) i to je ujedno bila najubjedljivija prednost Banjalučana u prvom dijelu.

Uslijedila je mini-serija gostiju, na 5:4 smanjio je Milan Vukšić, ali Borac m:tel je brzo vratio tri gola prednosti (dva puta je pogađao Amar Gračić).

Isključen je potom Stefan Miljković zbog simuliranja, ali je onda zablistao Slađan Subotić i sa dvije uzastopne odbrane omogućio svom timu da sačuva vođstvo u trenutku kada je na terenu imao igrača manje.

Nisu se Ljubušaci predavali, pa je u 27. minutu Amir Muhović je pogodio za prvo vođstvo gostiju.

Uspjeli su “crveno-plavi” brzo da vrate prednost na svoju stranu, poveli, a onda je Subotić odbranio sedmerac Muhoviću.

Golman Borca m:tel Slađan Subotić sa osam odbrana (jedan sedmerac) za sada je prvo ime susreta, dok je njegov kolega sa druge strane Ivan Erceg imao četiri uspješne intervencije.

Domagoj Alilović iz Izviđača bio je prvi strijelac u prvih 30 minuta sa četiri gola, dok je kod Borca m:tel tri gola postigao Luka Knežević.

Furiozno se ušlo i u nastavak.

Gosti su vrlo brzo stigli do egala, ali je Miličević napravio mini-seriju i sa dva vezana gola, i to u situaciji kada su domaći igrali sa igračem manje, povisio na 16:14 u 35. minutu.

Nedugo zatim Gračić Banjalučanima je vratio onu maksimalnu prednost iz prvog dijela (18:15).

Nisu izabranici Mirka Mikića nikako uspijevali steći prednost koja bi im garantovala mirniji nastavak meča jer su se gosti konstantno približavali na gol ili dva zaostatka.

Ipak, Knežević je u 44. minutu realizovao brz kontranapad i svojim četvrtim golom konačno donio četiri gola prednosti “crveno-plavim”.

Uslijedio je period rastrzane igre, sa nekoliko promašaja, ali i isključenja na obje strane. Potom je Izviđač preko Miloša Kosa i Milana Vukšića, koji nisu bili raspoloženi u većem dijelu meča, smanjio zaostatak na samo jedan gol – 20:19.

Razbranio se i rezervni golman Ljubušaka Haris Suljević, Borac m:tel je punih sedam-osam minuta bio bez postignutog gola, pa su gosti golom Kosa četiri minuta prije kraja uspjeli da izjednače na 20:20.

Malivojević je konačno uspio da prekine crni Borčev niz, a sa igračem više u posljednja dva minuta (isključen upravo Malivojević) nije uspio da stigne zaostatak.

Držao je Borac m:tel prednost od jednog gola, a onda imao posljednji napad, u kojem je Lukić postigao sjajan gol praktično u posljednjim trenucima meča, za konačnih 23:21.

Knežević je na kraju bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu sa pet golova, a po jedan manje postigli su Malivojević, Gračić i Milićević. Slađan Subotić meč je okončao sa 13 odbrana i bio svakako najzaslužniji za veoma bitan trijumf.

U redovima Izviđača Alilović je imao pet, a Kos na kraju četiri gola.

Banjalučani ostaju prvoplasirani tim prvenstva i jedina neporažena ekipa, dok je aktuleni šampion zabilježio i treći uzastopni meč bez pobjede.
Izvor:Mondo.ba

Knežević: Sa Izviđačem uvijek teško, bitna svaka lopta

Rukometaši Borca večeras (20 časova) dočekuju Izviđač u derbiju 10. kola i dosadašnjeg dijela Premijer lige, a u slučaju pobjede “crveno-plavi” bi mimo svih očekivanja stekli opipljivu prednost na vrhu tabele u odnosu na najvećeg rivala.

Ime kluba i blistava istorija nalažu da Banjalučani u svim takmičenjima streme ka trofejima, ali je ova sezona specifična. Poslije promašene prošle u kojoj gomilanje igrača i dolazak Veselina Vujovića na klupu nisu donijeli ništa dobro, napravljen je zaokret. Odlučeno je da šansu dobiju mladi momci, koji su do sada ostavili sjajan utisak. Mirko Mikić ih je odlično posložio, pa će okršaj u “Boriku” bez sumnje biti nadigravanje dva najtalentovanija i najmlađa tima u BiH. Aktuelni šampion pokazao je da je ranjiv jer već ima dva poraza i remi sa Leotarom, međutim, jedan od momaka koji vuče konce igre domaćeg tima Luka Knežević, ne zavarava se da će biti lako.

– Igramo sličan rukomet, imamo brze, prodorne igrače, dosta se oslanjamo na tranziciju iz jake odbrane. Zato mislim da će biti “gusto”, praktično kao svaki put kada se sastanemo. Moramo biti koncentrisani, jer će svaka lopta biti izuzetno važna – rekao je Knežević.

O borbi za titulu je isuviše rano pričati, ali pozicija u kojoj se nalaze sigurno je dovela do toga da apetiti porastu u odnosu na trenutak kada su se okupili i počeli novi ciklus.

– Činjenica je da smo prvi i ukoliko bismo dobili, da idemo u tom smjeru. Međutim, ne razmišljamo o tituli. Do sada smo išli od meča do meča i to je jedini ispravan rezon. Svaki duel shvatamo kao derbi, trudimo se da napredujemo kao ekipa i da u svakom novom izazovu budemo za nijansu bolji – kazao je Knežević.

Dobra stvar za Mikića je što se roviti Marko Lukić u potpunosti oporavio i što forma golmana Slađana Subotića ide uzlaznom putanjom. Njegovo dobro izdanje, uz pomoć odbrane, može biti od presudne važnosti protiv Ljubušaka, čiji su najveći aduti spoljni igrači Miloš Kos, Milan Vukšić i Domagoj Alilović.
Izvor:sportnewsmagazin.com