Pobjednički niz nastavljen i u Gračanici

Rukometaši Borca m:tel sa nova dva boda vraćaju se sa teškog gostovanja u Gračanici, gdje su večeras savladali istoimenu ekipu 22:21 i ostali suvereni vladari Premijer lige BiH.

Kao što su svi i očekivali, vidjeli smo odličnu rukometnu predstavu u kojoj su crveni-plavi zamalo ispustili pobjedu. Ipak, krenimo redom.
Domaći su bolje otvorili meč i u 12. minutu došli do dva gola razlike, 5:3.
Tada Mirko Mikić traži minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici preokreću rezultat i odličnom igrom u odbrani dozvoljavaju igračima Gračanice da postignu samo jedan gol do odlaska na odmor. Nakon prvih 30 minuta, na semaforu je stajalo 6:10.

I u nastavak susreta bolje su ušli gosti, koji nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu dolaze do šest golova prednosti, 14:8. Iako se tada činilo da su Banjalučani prelomili meč i da će ostvariti još jednu rutinsku pobjedu, tako nisu mislili igrači Damira Doborca, koji na samo dva minuta prije kraja stižu do izjednačenja.
Da bi rukometaši Borca m:tel kući ipak odnijeli dva boda pobrinuo se Nikola Malivojević koji je 20 sekundi prije kraja postavio konačan rezultat.

Ovom pobjedom crveni-plavi su potvrdili i titulu jesenjeg šampiona BiH.
Najbolji strijelac pobjedničkog tima bio je novopečeni reprezentativac BiH Vlado Draganić sa sedam golova, četiri je dao Aleksandar Milićević, a Nikola Malivojević tri. Po dva pogotka postigli su Luka Perić, Stefan Miljković, Miloš Nježić i Marko Lukić.
U ekipi Gračanice po pet puta precizni su bili Mehmedović i Pandžić.