Preko Sloge do završnog turnira Kupa BiH

Rukometaši Borca m:tel i u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH bili su bolji od Sloge večeras u Doboju, 26:23, i plasirali se na završni turnir Kupa BiH.

Podsjećamo, crveno-plavi su slavili i u prvoj utakmici, koja je prošle sedmice odigrana u Banjoj Luci, 28:27.
Iako se na početku činilo da će i treći susret ovih timova u sedam dana proći u potpuno izjednačenoj igri, to se na kraju, ipak, bije dogodilo.

RK Borac MTel121426Win

Istina, prvih 30 minuta vidjeli smo neizvjesnu borbu, a gosti iz Banja Luke na odmor su otišli sa minimalnom prednošću, 12:11.

U nastavku su rukometaši Borca m:tel složili kockice, pogotovo u odbrani i na krilima golmana, Berina Brkića, napravili seriju 8:2 i prelomili utakmicu u svoju korist.

Iako su domaći uspjeli smanjiti zaostatak u posljednjim minutama, nisu imali snage i za potpuni preokret.
Na kraju, lideri Premijer lige BiH zasluženo su slavili i plasirali se među četiri najbolja tima u Kupu BiH.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je dva manje postigao Luka Perić.
Prvi strijelac susreta bio je Slogin Miloš Trifunović sa osam dati golova.