Borac m:tel na krilima Draganića savladao sarajevsku Bosnu

Rukometaši Borca m:tel savladali su večeras u dvorani Borik ekipu Bosne iz Sarajeva i za još jedan korak približili se tituli šampiona BiH.

Sarajlije su bolje otvorile susret i u prvim minutama došli do prednosti 3:1. Domaći su brzo odgovorili i izjednačili rezultat na 4:4. Sve do 18. minuta igralo se gol za gol, s tim da crveno-plavi nijednom nisu imali prednost. Tek 12 minuta prije kraja prvog poluvremena, nakon intervencije Berina Brkića, Vlado Draganić dovodi svoj tim u vođstvo, 12:11. Pogotkom Luke Kneževića, domaći u 21. minutu prvi put dolaze do plus dva, 14:12. Nakon dva minuta, Banjalučani dolaze i do najveće prednosti u prvom poluvremenu, 16:13, koju su držali skoro sve do odmora, na koji se otišlo pri rezultatu 17:15.

U prvih 10 minuta nastavka vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane, da bi rukometaši Borca m:tel, golom Luke Kneževića u 42. minutu prvi put stigli do četiri gola prednosti, 23:19, a minut kasnije Vlado Draganić postigao je svoj osmi gol i povećao prednost na plus pet. To je bio trenutak kada su domaći uspjeli slomiti otpor “žilavih” Sarajlija i do kraja susreta, iz minuta u minut, uvećavali prednost. Izabranici Mirka Mikića 10 minuta prije kraja došli su i do velikih devet golova prednosti, 29:20, koju su zadržali do kraja utakmice.

Borac m:tel je u ovom meču nastupio bez čak četiri povrijeđena igrača, Gračića, Lukića, Tepića i Milovca, što ovoj pobjedi daje dodatni značaj.

Prvi strijelac susreta bio je Vlado Draganić sa 12 golova, Luka Knežević je postigao sedam, a Aleksandar Milićević gol manje. Na golu je briljirao Berin Brkić sa 11 uspješnih intervencija.

Na drugoj strani, po šest golova dali su Mirko Damjanović i Faruk Vražalić.

Najveću podršku i na ovoj utakmici crveno-plavi su imali od rukometašica Borca, predvođenih direktorom, Darkom Savićem. Utakmici je prisustvovao i nekadašnji trener Banjalučana a danas aktuelni selektor Rusije, Velimir Petković, koji je sa Borcem 1991. godine osvojio Kup IHF.