Borac m:tel preko Iskre do 15. pobjede

Nakon pobjede nad sarajevskom Bosnom, prošle srijede, rukometaši Borca m:tel večeras su u Bugojnu nastavili pobjednički savladavši Iskru 23:20, u okviru 20. kola Premijer lige BiH.

Početak susreta obilježila je nervoza u igri i jednog i drugog tima. Domaći su poveli na početku drugog minuta, a na prvi gol lidera tabea čekali smo do petog minita kada je Miloš Nježić uspio savladati golmana domaćeg tima. U narednih sedam minuta igralo se gol za gol, da bi na isteku 12. minuta domaći prvi put došli do prednosti od dva gola, 7:5. Ipak, izabranici Mirka Mikića, najviše zahvaljujući Berinu Brkiću na golu, koji je zaustavio čak četiri sedmerca u prvom poluvremenu, nisu dozvoljavali da se igrači Iskre odlijepe i 10 minuta kasnije, golom Aleksandra Milićevića sa sedam metara, dolaze do izjednačenja 10:10. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo po dva gola na obje strane.

I prve minute nastavka prošle su u izjednačenoj borbi, da bi na isteku 38. minuta crveno-plavi prvi, pogotkom Luke Perića, prvi put došli do prednosti, 16:15, a dva minuta kasnije Milićević poduže na plus dva, 17:15. Prvi put na tri gola razlike, 19:16, Banjalučani odlaze u 43. minutu, kada Milićević koristi još jedan sedmerac. U 54. minutu, ljevoruki igrač Iskre Miloš Čekić pogodio je za 23:20 i već tada postavio konačan rezultat. Nisu ni jedni ni drugi bili pretjerano raspoloženi u napadu, a junak Borčeve pobjede je mladi Berin Brkić, koji je zaustavljao šuteve igrača iz Bugojna i onda kada su svi već vidjeli da će lopta završiti u mreži.

Osim Brkića, Borac m:tel do pobjede je vodio Aleksandar Milićević sa sedam golova, pet je postigao Vlado Draganić, a Miloš Nježić četiri.

Na drugoj strani, već pomenuti Miloš Čekić dao je sedam golova, dok je dva manje dao Amir Bostan.