U derbiju Borac m:tel ubjedljiv protiv Leotara

Rukometaši Borca m:tel više nego zasluženo slavili su večeras u dvorani Borik protiv Leotara 27:20 i na taj najljepši način čestitali 18. rođendan svom saigrači, Nikši Petroviću.
Iako je ovo bio derbi susret 21. kola Premijer lige BiH, gosti iz Trebinja nisu igrom opravdali poziciju na tabeli.
Utakmica je počela minutom ćutnje zbog smrti velikog sportskog, a posebno rukometnog radnika prof. Branka Jankovića.
U prvim minutama vidjeli smo veliku borbu, pravu mušku igru. Gol za gol se igralo sve do sredine prvog poluvremena, kada je u 14. minutu Miloš Nježić pogodio za 8:6, čime je svoj tim prvi put doveo u prednost od dva gola. To kao da je bio okidač liderima Premijer lige BiH da dodaju gas i… proradila je Birčeva mašina. Dva minuta kasnije Milićević je bio precizan sa sedam metara i povećao prednost domaćih na 9:6.

Iako oslabljeni negiranjem petorice prvotimaca, tim Mirka Mikića nametnuo je svoj ritam i golom Luke Perića u 20. minutu dolazi do prednosti od pet golova, 13:7. Kao i u prošlom meču, sve nalete protivnika zaustavljao je mladi Berin Brkić na golu, koji je tada dobio udarac loptom u glavu, a na najbolji način ga je zamijenio Slađan Subotić, što su njegovi saigrači iskoristili i pet minuta prije odmora došli do plus devet, 16:7. Ovu prednost Banjalučani su sačuvali do kraja prvog poluvremena, 19:10.
U nastavku susreta igrači Leotara konsolidovali su odbranu, ali im je i dalje na drugoj strani nerješiva enigma bio Subotić. U 45. minutu na semaforu je stajalo 22:14. Sa dva vezana gola, Banjalučani 12 minuta prije kraja prvi put dolaze do dvocifrene prednosti, 24:14. Do kraja susreta Trebinjci su uspjeli samo da ublaže poraz.
Aleksandar Milićević i Luka Knežević postigli su po šest golova, dok su po pet puta bili precizni Luka Perić i Miloš Nježić. Berin Brkić skupio je pet, a Slađan Subotić 11 odbrana.
Na drugoj strani, najefikasniji je bio Aleksandar Milojević sa četiri gola.