Još jedna pobjeda i titula je u Banjoj Luci

Još samo jedna pobjeda u preostala četiri kola, nakon večerašnjeg trijumfa nad Bosnom iz Visokog u dvorani “Borik” 31:26, ostala je rukometašima Borca m:tel da ovjere titulu novog šampiona BiH.
Kao što se i očekivalo, izabranici Mirka Mikića rutinski su savladali starog rivala, iako na početku meča nije djelovalo da će tako i biti.
Utakmica je otvorena promašenim sedmercem Aleksandra Milićevića, što gosti koriste i u naredna četiri minuta dolaze do prednosti od 2:0. Prvi gol za Banjalučane postigao je Luka Knežević u 5. minutu, a već minut kasnije Vlado Draganić izjednačio je na 2:2. Ponovo Visočani dodaju gas i na isteku 11. minuta dolaze do plus tri, 6:3. U 18. minutu, golom Nikole Malivojevića, crveno-plavi smanjuju zaostatak na 8:7, zbog čega trener gostiju traži minut odmora. Nije to zaustavilo igru Borca m:tel, šta više. U 21. minutu, sa dva vezana gola Luke Perića lideri Premijer lige BiH dolaze do prvog vođstva, 10:9.
Do kraja prvog poluvremena izabranici Mirka Mikića uvećali su prednost i na odmor otišli sa četiri gola viška, 15:11.
U prvih 10 minuta nastavka vidjeli smo reviju golova na obje strane, da bi u 43. minutu Banjalučani nametnuli svoj ritam i prvi put došli do sedam golova prednosti, 25:18. Do kraja susreta domaći su zadržali prednost I rutinski slavili novu pobjedu.
Prvi strijelac u pobjedničkom timu bio je Vlado Draganić sa sedam golova, pogodak manje postigao je Miloš Nježić, a pet puta precizan je bio Luka Perić.
Na drugoj strani, najefikasniji je bio Almir Osmanhodžić sa sedam golova, dok je gol manje dao bivši igrač Borca m:tel Siniša Dragičević.