Rukometaši Borca slavili na gostovanju u Živinicama

Rukometaši Borca upisali su novu pobjedu u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, ovaj put na gostovanju u Živinicama nad ekipom Konjuha, rezultatom 25:27 (12:15).

Domaći rukometaši bili su bolji rival večim dijelom prvog poluvremana. Konjuh je uglavnom imao rezultatsku prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus dva.

Ipak pred kraj prvog dijela gosti su zaigrali nešto bolje te do pauze prave tri gola prednosti. Rezultat nakon prvih trideset minuta glasio je 12:15.

U nastavku susreta prednost je ostala na strani gostujuće ekipe koja je na kraju slavila rezultatom 25:27.

Borac je do pobjede vodio Rožić Milenko sa devet postignutih pogodaka. Malivojević Nikola dodao je četiri a Perić Luka, Petrović Nikša i Nježić Miloš po četiri.

Kod domaće ekipe istakli su Husić Mihret, Artem Iunin i Klopić Adi sa po pet postignutih pogodaka.