Day: November 19, 2022

Isključenje Mirka Mikića u Maglaju pokrenulo Borac m:tel! Gubili sedam razlike, ali je Miloš Nježić “iščupao” bod!

Rukometaši Borca m:tel osvojili su bod na gostovanju u Maglaju u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u dramatičnoj utakmici u kojoj je Miloš Nježić izvukao remi.Banjalučki crveno-plavi su u prethodnom kolu osvojili prvi bod na gostovanjima ove sezone u Gradačcu, a u subotu su ponovo u gostima i to u Maglaju, stigli do novog remija!

Miloš Nježić je u Gradačcu bio tragičar Borca m:tel jer je promašio sedmerac za pobjedu u posljednjim trenucima, ali je u Maglaju bio apsolutni heroj Banjalučana.

Nakon što su crveno-plavi ostali bez pomoći trenera Mirka Mikića, koji je isključen zbog protesta na neke dosta sumnjive sudijske odluke, Banjalučani su gubili sedam razlike, a onda je proradio inat kod njegovih izabranika

Postepeno su topili prednost i na kraju pogotkom Nježića, koji je bio dvocifren sa 11 golova, stigli do vrijednog i zasluženog boda u Maglaju!

Domaći su bolje ušli u meč i brzo stekli dva gola prednosti, međutim Borac je zahvaljujući odbranama Slađana Subotića i pogocima Miloša Nježića brzo uzvratio i u 10. minutu stigao do izjednačenja (4:4).

Od tog trenutka se uglavnom igralo gol za gol, mada su Banjalučani imali nekoliko šansi da stignu do prednosti koje nisu uspjeli da realizuju zbog serije odbrana Đorđa Bosića, maglajskog golmana.

Golovima Damira Kadrića i Huse Ćosića u 20. minutu Maglaj je stigao do “plus četiri” (10:6), što je bila prva osjetnija prednost na utakmici

Do odlaska na odmor, izabranici Mirka Mikića uspjeli su da prepolove rezultat pogocima Ognjena Kalamande i Luke Perića, a potom i Nikše Petrovića, pa se na odmor otišlo rezultatom 12:10.

Kao i u prvom dijelu, početak nastavka pripao je maglajskim rukometašima, koji su brzo ponovo stekli četiri razlike (16:12), a potom i “plus pet” (18:13) uz nekoliko sumnjivih odluka arbitara.Izvi:mondo.ba