Borac m:tel se “okliznuo” na gostovanju u Trebinju!

Trebinjski premijerligaš trijumfovao je na domaćem terenu nad braniocem titule.

Crveno-plave je u dvorani “Miloš Mrdić” savladao Leotar, revanširavši se tako braniocu titule za nedavni poraz u polufinalu Kupa Republike Srpske:

LEOTAR – BORAC M:TEL 23:22

Od početka meča, tim kojim komanduje Darko Tavrić bio je u rezultatskoj prednosti, koja je u prvom dijelu najviše iznosila tri gola (4:1, 6:3).

U tim trenucima prvo ime na terenu bio je čuvar mreže domaćih Miloš Knežević, koji je uknjižio sedam intervencija. Serijom 3:0, koju je golom zaključio kapiten Miloš Nježić, Borac m:tel je u 23. minutu stigao do egala (6:6).

Naredne minute Borac m:tel je odigrao sa dva igrača manje na terenu, što je ekipa iz Trebinja maksimalno iskoristila i stekla plus dva (9:7), koliko je iznosila i vođstvo domaćih na isteku posljednjeg sekunda prvog dijela (11:9).

Mnogo bolje je hercegovački premijerligaš ušao u drugo poluvrijeme i na isteku prve trećine nastavka stekao prednost od pet golova (17:12).Uspjeli su, međutim, crveno-plavi u potpunosti da se vrate u meč. Malo po malo su gosti topili prednost domaćima a potom na četiri i po minuta do kraja prvi put došli do prednosti u dvorani “Miloš Mrdić” (20:21).

Ipak, u neizvjesnoj završnici, Leotar je nošen frenetičnom podrškom sa tribina uspio da se “vrati iz mrtvih”, ponovo dođe do vođstva i na kraju ostvari veliku pobjedu.

U domaćem taboru, prednjačio je Vladimir Stanković sa osam golova, dok je drugi strijelac bio Ajdin Smajilbegović sa pet. Kod Borca, pet igrača postiglo je po četiri gola. To su Nikola Ivanović, Luka Perić, Nikša Petrović, Miloš Nježić i Vlado Draganić.

U drugom kolu, sljedećeg vikenda, Borac m:tel će u prvoj domaćoj utakmici ugostiti bugojansku Iskru, dok će Leotar ići u goste ekipi Kaknja.Izvor:mondo.ba