Banjalučani savladali Goražde

Nakon trijumfa nad slovenačkom Riko Ribnicom, izabranici Mirka Mikića nastavili su pobjednički niz pobjedivši večeras u dvorani Borik, u okviru osmog kola Premijer lige BiH, ekipu Goražda 32:29.

Iako su domaći očekivali lakši posao večeras, gosti iz Goražda pružili su snažan otpor, posebno u prvih 30 minuta, kada su u nekoliko navrata imali i po dva gola prednosti.
Ipak, u finišu prvog dijela Banjalučani su preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

U nastavku susreta vidjeli smo bržu i lepršaviju igru i zabilježili važnu pobjedu.

Iako, posebno igrom u odbrani, Mirko Mikić ne može biti previše zadovoljan, ali s druge strane svoju priliku u potpunosti je iskoristio mladi golman David Momić, koji je upisao osam odbrana, jednu više od iskusnog Slađana Subotića.

I na ovom meču najbolji strijelac u pobjedničkom timu bio je Miloš Nježić sa sedam, dok su po dva gola manje postigli Ognjen Kalamanda i Vlado Draganić.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Harun Đana sa 10 golova, dok je dobru partiju pružio i bivši čuvar mreže Borca m:tel Arman Beširević.