Borac srušio Krivaju u “Boriku”

Rukometaši Borca savladali su Krivaju iz Zavidovića rezultatom 27:22 u meču 20. kola Premijer lige BiH. Timu Mirka Mikića ovo je bio deveti trijumf u sezoni, nakon kojeg su uhvatili priključak za timovima u gornjem dijelu tabele.

Nakon izjednačenog početka i rezultata 3:3 u 9. minutu, Borac je u narednih devet minuta “zaključao” vlastitu, a pet puta pogodio protivničku mrežu, za 8:3 u 18. minutu. Gosti su, ipak, imali odgovor na to, pa su serijom 5:1 za 6 minuta došli do minusa od jednog gola (9:8), dok su na “veliki odmor” otišli uz zaostatak od dva koraka (12:10).
Odlično je Borac ušao u drugo poluvrijeme i na ulasku u posljednjih 20 minuta bio u prednosti od šest golova (17:11), što je na kraju bila i serija koja je riješila pitanje konačnog ishoda u ovom duelu.

Golgeterski su u timu Borca prednjačili Luka Perić i Ognjen Kalamanda sa sedam golova, dok je na drugoj strain Slavko Previšić postigao osam. Narednog vikenda zbog kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine neće biti utakmica Premijer lige BiH, a elitni rang bh. rukometa utakmicama 21. kola nastaviće se u srijedu, 15. marta, kada će Borac biti gost Konjuha.

Izvor:borac-sport.com