Večeras u dvorani “Borik”, protiv Iskre iz Bugojna

Lako, ubjedljivo, lepršavo. Ove tri riječi najbolje opisuju igru rukometaša Borca m:tel prikazanu večeras u dvorani “Borik”, protiv Iskre iz Bugojna.
U 18. kolu Premijer lige izabranici Veselina Vujovića savladali su Bugojance 41:28 i napravili još jedan korak ka odbrani titule šampiona.
Pitanje pobjednika ni u jednom momentu nije dovedeno u pitanje. Od početka “crveno-plavi” su nametnuli svoj ritam i iz minuta u minut uvećavali prednost, da bi na odmor otišli sa viškom od sedam golova, 21:14.
U istom ritmu nastavili su domaći i u drugom poluvremenu. Do dvocifrene prednosti (25:15) Banjalučani su došli pogotkom Vučičevića u 34. minutu, a tri minuta kasnije i do plus 12, 28:16. Igrali su aktuelni šampioni BiH u dovoljnom ritmu da održe prednost i zabilježe novu sigurnu pobjedu, a Vujović je ponovo dao priliku svim igračima.
Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je Luka Perić sa devet golova, jedan manje postigao je Nikola Egić, dok je sedam puta uspješan bio Vlado Draganić.
Na drugoj strani čak 13 golova dao je Benjamin Čičkušić.