U prvom susretu 1/4 KUP-a ekipa Izviđača je savladala RK Borac M:Tel rezultatom 34:31

Rukometaši Borca m:tel poraženi su večeras u Ljubuškom od Izviđača 34:31, u orvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH.
Iako su ove dvije ekipe poznate po utakmicama sa jakim odbranama i malo golova, ovaj put to nije bilo tako što garantuje uzbudljiv revanš.
Banjalučani su bolje otvorili susret i na početku došli do dva gola prednosti. Ipak, domaći su u 16. minutu uspjeli preokrenuti i povesti sa dva gola razlike, 11:9. Brzo su odgovarili “crveno-plavi” i već tri minuta kasnije na semaforu je stajalo 11:11.
Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane, u kojoj se golmani nisu proslavili, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 17:17.
Prvih 30 minuta obilježila je i teška povreda nosa desnog beka Borca m:tel, Save Slavuljice, što je dodatno smanjilo rotaciju Veselinu Vujoviću koji ni na ovom susretu nije mogao računati na četiri igrača, Bojana Ljubišića, Marka Lukića, Nikolu Egića i Nikolu Jeremića.
Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme. Ipak, domaći prave mini seriju i u 44. minutu prvi put dolaze do tri gola prednosti, 26:23. Bio je to znak da Vujović zatraži minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici odgovaraju serijom 4:0 i 10 minuta prije kraja prelaze u vodstvo, 27:26. Bude se tada Ljubušaci i serijom 3:0 vraćaju prednost na svoju stranu. U uzbudljivom finišu, igrači Izviđača, najviše zahvaljujući greškama gostiju, bolje su se snašli i sa zalihom od tri gola čekaju revanš, koji je na programu za sedam dana u dvorani “Borik”.
Prvi strijelac susreta bilo je lijevo krilo Borca m:tel Vlado Draganić sa osam pogodaka.