Rutinska pobjeda protiv Konjuha, zadnje kolo odlučuje o tituli.

U pretposljednjem kolu Premijer lige BiH, rukometaši Borca m:tel savladali su danas na domaćem terenu Konjuh 30:23 i ostali u trci za šampionski pehar.
S obzirom da je i Izviđač, koji ima bod prednosti, slavio protiv Slobode, odluka o prvaku BiH pašće u posljednjem kolu.
Od prvog minuta izabranici Veselina Vujovića zaigrali su čvrsto u odbrani i strpljivo gradili svoju prednost.
Tek u 22. minutu došli su do tri gola viška, 13:10, a do odlaska na odmor prednost su povećali na pet pogodaka, 18:13.
U drugom poluvremenu “crveno-plavi” su uspjeli da slome otpor gostiju, dođu čak i do devet golova prednosti i ostavre zasluženu pobjedu.
Prvi strijelac u pobjedničkom timu bio je Savo Slavuljica sa pet golova, po četiri su dali Miloš Nježić, Luka Knežević i Luka Perić.
Na drugoj strani, Nikola Grujić je postigao 11 golova.