Crveno-plavi bolji i od Vogošće

Još jedan pobjeda i još jedan korak su rukometaši Borca m:tel bliži tituli, nakon večerašnjeg duela u dvorani “Borik”, u kojem su savladali Vogošću 26:22.
Početak susreta prošao je u tvrdoj, muškoj igri u kojoj su gosti u više navrata imali minimalnu prednost. U 20. minutu, golom Duška Čelice ekipa Vogošće dolazi i do dva gola viška, 8:6. U narednih šest minuta crveno-plavi ubacuju u brzinu više i serijom 5:0, preokreću rezultat u svoju korist 11:8.
Do odlaska na odmor vidjeli smo po jedan gol na jednoj i na drugoj strani.
I u nastavku meča vidjeli smo veliku borbu. Iako su u prvih 10 minuta nastavka Banjalučani imali i po pet golova prednosti, uporni gosti nisu se predavali. U 45. minutu igrači Vogošće smanjuju na dva gola zaostatka, 18:16. Bio je to mali alarm za izabranike Mirka Mikića, koji u narednih devet minuta prave seriju 5:0, i prvi put odlaze na plus sedam.
Do kraja susreta igrači Vogošće uspjeli su da smanje razliku i izbjegnu ubjedljiv poraz.