Prvi poraz Borca m:tel ove sezone

Nakon 25. kola, izabranici Mirka Mikića zabilježili su prvi poraz ove sezone u Premijer ligi BiH.

Bolji od najboljeg tima u BiH bili su večeras igrači Izviđača, koji su na domaćem terenu slavili pobjedu 36:29.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji domaćih igrača, posebno kada je napad u pitanju za koji Banjalučani nisu imali adekvatan odgovor. Na kraju prvih 30 minuta igrači Izviđača došli su i do najveće prednosti, plus šest, sa kojom su i otišli na odmor, 19:13.

Nije se mnogo toga promijenilo ni na početku drugog dijela susreta.

U 35. minutu Ljubušaci dolaze i do sedam golova prednosti, 21:14, a dva minuta nakon toga novim golom Miloš Koš povećava prednost svog tima na 23:15. Igrali su u tim trenucima crveno-plavi sa dva igrača manje, ali nisu se predavali, šta više. Mini serijom smanjili su zaostatak na 23:18. Reagovao je minutom odmora Toni Čolina i uspio je zaustaviti nalet Borca m:tel. U narednim minutama igralo se gol za gol. U 46. minutu, pri rezultatu 27:21, pomalo netipično za rukomet, vidjeli smo tek prvo isključenje domaćih igrača. Pogotkom Miloša Nježića lideri Premijer lige BiH prišli su na četiri gola zaostatka, 28:24, zbog čega je trener Ljubušaka ponovo morao tražiti minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici prave mini seriju 3:0 i ponovo odlaze na velikih plus sedam, čime su i prelomili susret u svoju korsit. Pokušao je Mirko Mikić u 52. minutu tajm-autom zaustaviti nalet domaćih, ali nije uspio. Do kraja meča i jedan i drugi trener dali su priliku igračima koji imaju manju minutažu ove sezone da stiču neophodno iskustvo.

Prvi strijelac susreta bio je Borčev Miloš Nježić sa devet golova, pet je postigao Aleksandar Milićević, a gol manje mladi Nikša Petrović.
Na drugoj strani, najefikasniji je bio Mladen Bošković sa osam pogodaka, sedam je dao Milan Vukšić, a šest Miloš Kos.