Borac m:tel nije iskoristio prvu meč-loptu za titulu

Borac m:tel i Maglaj su remizirali rezultatom 27:27 u meču u kojem su crveno-plavi mogli da ovjere osvajanje titule, tri kola prije kraja sezone.

Rukometaši Borca m:tel nisu uspjeli da iskoriste prvu od četiri meč-lopte za titulu.

Izabranici Mirka Mikića mogli su, eventualnim trijumfom u Maglaju, da tri kola prije kraja prvenstva otklone sve dileme, ali su na kraju remizirali sa rivalom rezultatom 27:27, zahvaljujući Berinu Brkiću, koji je odbranio sedmerac po isteku posljednjeg minuta i spriječio maglaj da nanese Banjalučanima drugi poraz u sezoni.

Mučili su se igrači u crveno-plavim dresovima sa domaćinima, koji su tokom prvog poluvremena imali prednost od tri gola (12:9).

U nastavku je, međutim, Borac m:tel našao prepoznatljivu igru koja ga krasi cijelim tokom sezone i kontrolisao rezultat, te je pet minuta prije kraja došao do plus četiri (23:27).

Ipak, gostujući tim to nije uspio da sačuva, iako je u posljednjem minutu imao sve u svojim rukama.

Pedesetak sekundi do kraja na semaforu je pisalo 26:27, Borac m:tel je imao i napad, ali su ga domaći “presjekli” na centru i postigli gol iz kontranapada za izjednačenje.

Banjalučani su potom krenuli po napad za pobjedu, ali nisu ga iskoristili, da bi Maglaj u sekundama koje su preostale uspio da iznudi sedmerac.

Međutim, nisu domaći uspjeli da ga pretvore u gol i zabilježe pobjedu – mladi golman Banjalučana Berin Brkić “spustio je roletnu” i odbranio udarac najboljeg igrača ovog tima Benjamina Čičkušića, te omogućio gostima da se sa ovog gostovanja vrate neporaženi.Do kraja sezone Borac m:tel će prvo sljedećeg vikenda ugostiti Gračanicu, potom 18. maja gostovati Konjuhu, a onda 21. maja, u posljednjoj rundi, biti domaćin Slobodi.
Izovr:mondo.ba