Borac m:tel savladao Iskru za prve bodove u Premijer ligi BiH

Na krilima novog kapitena, Miloša Nježića, koji je meč završio sa čak 10 golova, rukometaši Borca m:tel večeras su u dvorani Centar savladali Iskru iz Bugojna 33:29.
Nakon uvodnog odmjeravanja snaga, u petom minutu Luka Perić je postigao gol i svoje saigrače odveo na dva razlike, 4:2.
Nastavili su izabranici Mirka Mikića da dominiraju na terenu i u 18. minutu dođu do velikih plus šest, 14:8.
Iako se činilo da su tada domaći slomili otpor Bugojanaca, gosti nisu tako mislili i do odlaska na odmor smanjili zaostatak na minimalnih 18:17.
Gosti su bolje ušli u nastavak susreta i preokrenuli rezultat u svoju korist, 19:18.
Ubrzo je uzvratio Nježić i crveno-plavi ponovo vode, 20:19. U narednim minutama šampioni BiH uspjeli su se odlijepiti na dva, odnosno tri razlike, ali samo zahvaljujući svojim greškama nisu napravili i veću razliku. Ipak, u finiš meča ulaze sa novih plus šest, 33:27 i rutinski privode utakmicu kraju.
Osim Nježića, u pobjedničkom timu najviše se istakao mladi Nikša Petrović i Luka Perić, dok je svoj posao među stativama odlično odradio jedan od najiskusnijih, Slađan Subotić.
Na drugoj strani daleko bolji od ostalih bio je bivši Borčevac, Jovan Todorović sa 12 golova, od čega je većinu postigao sa linije sedam metara.