Rovovska borba

Opis večerašnje utakmice mogao bi stati u dio izjave Nikole Ivanovića iz naslova ovog teksta.

U duelu između dvije ekipe koje imaju najviše ambicije rezultat je bio izjednačen 19:19 (12:12).

U potpuno izjednačenoj utakmici, veći dio vremena igralo se gol za gol. Koliko se igralo tvrdo u odbrani govori i skromnih 19 golova na obe strane.

Iako su u Banjaluci podijeljeni bodovi, pošteno je podsjetiti da su naši momci u posljednjem napadu imali dvije “1 na 1” situacije sa lijevog, pa desnog krila. Obe je sjajnim intervencijama zaustavio golman gostiju Maid Džanbegović.

U redovima crveno-plavih šest pogodaka postigao je Andrei Klimavets, dok je Slađan Subotić zaustavio 9 udaraca gostiju.

Šta o svemu kaže strateg crveno-plavih Irfan Smajlagić pročitajte u nastavku ⬇️

“Prava prvenstvena teška utakmica. Borili smo se za potrebne bodove. Odbrane su presudile, postignuto je samo 19 pogodaka na obe strane dok u posljednjih 12 minuta nije postignut niti jedan gol. Imali smo priliku riješiti utakmicu u posljednjem napadu. Biće teško psihološki podići ekipu nakon večerašnjeg okršaja.”

Borčevi momci prvenstvo nastavljaju gostujućom utakmicom protiv Čapljine. Nakon Čapljine, na domaćem terenu nam slijedi prava rukometna poslastica – meč protiv Izviđača. O večerašnjoj utakmici i nastavku sezone govorio je bek crveno-plavih Nikola Ivanović ⬇️

“Rovovska borba. Utakmica sa jako malo golova. Izjednačena utakmica koja je i završila tako. Teško se podnose ovakve utakmice u kojima dva puta imamo šansu za pobjedu. Naredna utakmica protiv Čapljine sigurno neće biti laka, iako je Čapljina posljednja na tabeli.

Šta tek reći za onu koja slijedi poslije Čapljine osim da su utakmice protiv Izviđača pravi rukometni spektakl.”