Bombom Miličevića Borac m:tel slavio u Trebinju

Pogotkom Aleksandra Miličevića u posljednjoj sekundi meča, rukometaši Borca m:tel savladali su večeras Leotar u Trebinju 30:29 i ostvarili i petu pobjedu u isto toliko mečeva Premijer lige BiH.

Kao što se i očekivalo, bila je to izuzetno snažna i borbena utakmica, sa triler završnicom, pred gotovo punim tribinama sportske dvorane Miloš Mrdić.
Od prvog zvižduka do kraja prvih 30 minuta vidjeli smo izjednačenu igru na obje strane. Iako su u većem dijelu Trebinjci bili u vođstvu, u nekoliko navrata imali i dva gola prednosti, gosti im nisu dali da se odvoje. Na odmor se otišlo pri rezultatu 17:17, što pokazuje da odbrane nisu bile jača strana ni jedne od ekipa.

Skoro preslikanu igru vidjeli smo i na početku drugog poluvremena, iako su sada odbrane bile bolje. Nakon uvodnog vođstva, rukometaši Borca m:tel dolaze do rezultatske prednosti u 43. minutu, kada Stefan Miljković pogađa za 21:20. Što je vrijeme više prolazilo, osjetila se nervoza i u jednom i u drugom timu. Vidjeli smo mnogo više tehničkih grešaka, nego u prvom poluvremenu. Poseban problem za crveno-plave bilo je treće isključenje Miljkovića i automatski crveni karton, zbog čega su u posljednjih 15 minuta igrali bez najboljeg odbrambenog igrača.
I dalje se igralo gol za gol, a u posljednjih 10 minuta ušlo se sa ko zna kojim izjednačenjem po redu, 26:26. Nošeni velikom podrškom sa tribina, pet minuta prije kraja domaći dolaze do plus dva, 28:26, što je bio znak Mirku Mikiću da zatraži minut odmora. Odlično su na to odreagovali njegovi izabranici i sa dva vezana gola Vlade Draganića, dva minuta prije kraja, vraćaju meč u potpuni egal.
Tada su minutom odmora reagovali sa klupe Leotara, a Marko Parežanin svojim četvrtim golom ponovo dovodi domaće do prednosti. Na isteku 59. minuta Miličević pogađa sa sedam metara i ponovo izjednačuje rezultat. U sljedećem napadu Subotić brani udarac domaćih, a Aleksandar Miličević topovskim udarcem sa devet metara donosi preokret i pobjedu svom timu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Draganić sa devet golova, dok su Miličević i Marko Lukić postigli po šest pogodaka.