Povrede ostavile Borac m:tel bez finala Kupa BiH

Rukometaši Borca m:tel su poraženi večeras 34:29 od Izviđača u Ljubuškom, u polufinalnom susretu Kupa BiH, čime su izgubili priliku da se bore za duplu krunu.

Iscrpljujuća sezona u kojoj je titula vraćena u Banja Luku, ostavila je velike i teške posljedica na ekipu Mirka Mikića.

Bez povređenih nosilaca igre, Vlade Draganića, Stefana Miljkovića, Luke Kneževića, Đorđa Ćelića, koji su se pridružili ranije povrijeđenim Gračiću i Lukiću, najbolji tim u BiH ove sezone večeras nije mogao bolje.

Prvi dio prvog poluvrijemena prošao je u izjednačenoj borbi u kojoj niti jedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti.  U 18. minutu, nakon što je mladi desni bek Borca m:tel Božo Tepić postigao gol za 7:6 u korist domaćih, trener Ljubušaka, Toni Čolina zatražio je minut odmora. Nakon toga, njegovi izabranici ubrzali su ritam i u 23. minutu dolaze prvi put do tri gola razlike, 11:8, što je bio znak Mirku Mikiću da i on uzme tajm-aut.

Nisu novi šampioni BiH imali adekvatan odgovor u odbrani za raspoložene domaćine, koji na odmor odlaze za plus pet, 17:12.

I početak nastavka susreta prošao je u izjednačenoj igri, da bi domaći ponovo dodali gas i u 45. minutu dolaze do devet golova prednosti, 28:19. Crveno-plavi, bez rotacije igrača na koju smo navikli tokom ove sezone, uspjeli su smanjiti zaostatak do isteka 60. minuta. Na kraju, domaći su zabilježili zasluženu pobjedu i plairali se u finale Kupa BiH.

Izviđač su do pobjede vodili Mladen Bošković sa osam i Diano Češko sa sedam postignutih pogodaka, dok su u Banjalučkom timu najefikasniji bili Aleksandra Milićević i Božo Tepić sa po sedam postignutih golova, a Ognjen Kalamanda dao je dva manje.