Izviđač nanio drugi poraz Borcu m:tel ove sezone

U derbi susretu trećeg kola Premijer lige BiH ekipa Izviđača je večeras, pred svojom publikom, ubjedljivo savladala Borac m:tel 36:29 i tako aktuelnim šampionima navijala već drugi poraz ove sezone.

U duelu dvije izuzetno mlade ekipe vidjeli smo mnogo energije, trčanja, ali i tehničkih grešaka, posebno kada su u pitanju crveno-plavi.

Već u prvim minutama susreta domaći su došli do dva gola prednosti, 4:2, koju su uvećavali iz minuta u minut. Najviše zahvaljujući velikom broju tehničkih grešaka u napadu, izabranici Mirka Mikića otvorili su prostor za brze i lake golove igračima Izviđača, zbog čega su aktuelni šampioni BiH na odmor otišli sa nedopustivih 20 pogodaka u svojoj mreži, dok su postigli tek 14.

U nastavku susreta domaći su sigurnom igrom lako zadržali prednost i zabilježili rutinsku pobjedu.

Prvi strijelac susreta bio je kapiten Borca m:tel, Miloš Nježić, sa devet golova, tri manje je postigao Milenko Rožić, dok je pet puta bio precizan Novak Bajčeta.
Na drugoj strani, najviše se istakao Miloš Kos sa osam pogodaka.