Berin Brkić zaustavio Konjuh

Rukometaši Borca m:tel, poslije velike borbe i prave drame, savladali su, u okviru šestog kola Premijer lige BiH, ekipu Konjuha 26:25.
Tešku, tvrdu i borbenu utakmicu vidjeli smo večeras u dvorani Borik ili, kako bi žargonski rekli, utakmica samo za one sa jakim živcima.
Iako su gosti u prvim minutama došli do prednosti 2:0, u sedmom minutu svojim drugim golom Kalamanda dovodi svoje saigrače u vođstvo, 4:3. Držali su domaći prednost, imali u više navrata tri gola razlike, ali nisu uspijevali slomiti otpor gostiju. Iskoristili su to izabranici Davora Kadića i tei minuta prije odlaska na odmor ponovo poveli, 15:14. Do kraja prvog poluvremena crveno-plavi su uspjeli izjednačiti 16:16.

“Zaključao” je večeras odlični Berin Brkić svoju mrežu na početku drugog poluvremena, što su njegovi saigrači iskoristili i došli do prednosti 18:16. Prvi gol u nastavku igrači Konjuha postigli su tek u sedmom minutu nastavka. Mučili su se domaći, posebno h napadu, što su gosti iskoristili i sredinom drugog dijela ponovoi dolaze do izjednačenja, 20:20, a 11 minuta prije kraja i do nove prednosti, 22:21.
Pozvao je Mirko Mikić minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici, pogotkom Nikole Malivojevića, pet minuta prije kraja preokreću rezultat 23:22. U naredna dva minuta vidjeli smo novo izjednačenje, 24:24, što je bilo uvertira u pravu dramu u kojoj su se bolje snašli domaći i slavili važnu pobjedu.

Najzaslužniji za pobjedu šampiona BiH, osim Berina Brkića, koji je zabilježio 15 odbrana, bio je Amar Gračić sa osam golova, dok je kod gostiju iz Živinica prvo ime bio Almir Osmanhodžić sa sedam pogodaka.