Sloga srušila Borcevu tvrdjavu

Derbi 9. kola Premijer lige za rukometaše pripao je Slogi koja je u “Boriku” savladala velikog rivala Borac sa 25:23.

Utakmica ekipa između kojih decenijama vlada veliko rivalstvo bila je vrlo zanimljiva i neizvjesna. Bilo je i lijepih poteza, ali i dosta tehničkih grešaka, naročito domaćih koji su to platili i rezultatom.
Borac je nešto sigurnije krenuo i u prvom dijelu prvog poluvremena imao gol ili dva prednosti. Ipak, Sloga je velikom serijom preokrenula i otišla na plus pet, a na poluvremenu je vodila sa 16:12.

Domaći su u nastavku uspjeli da se vrate zahvaljujući odbrani i sjajnom mladom golmanu Davidu Momiću koji ih je dugo držao u životu. Ipak, ekipa Mirka Mikića nije uspjela da materijalizuje dobru partiju mladog čuvara mreže jer je u napadu srljala iz greške u grešku.
Banjalučanima je ovo već peti neuspjeh, a prvi na domaćem parketu, dok su Dobojlije u “Boriku” uknjižile četvrti trijumf, treći u posljednjih pet utakmica. Do njega ih je vodio nekadašnji član Borca Vladan Đurđević koji je sa krila bio skoro nepogrešiv, a veliki doprinos dao je i golman Milutin Bogdanović sa 12 intervencija.

Na drugoj strani Momić je zaustavio 11 lopti, a Luka Perić postigao devet pogodaka baš kao Đurđević.

izvor:sportnewsmagazin.com