Crveno-plavi u trileru bolji od Leotara na otvaranju drugog dijela sezone

Neizvjesnost i igra na jednu loptu. Možda je ovako najlakše predstaviti i večerašnji meč između Borca m:tel i Leotara, odigran u dvorani Borik, u kojem su domaći, nakon neizvjesne završnice, slavili 23:22 i na najbolji način se odužili Trebinjcima za skoro isti poraz u prvom kolu Premijer lige BiH.

Kao što su mnogi očekivali, i ovaj put smo vidjeli veliku borbu, pravi muški rukomet, koji polako postaje tradicionalan kada su ove dvije ekipe u pitanju.

Nakon prvih minuta meča, u kojem su i jedni i drugi ispitivali igru protivnika, u osmom minutu Nikša Petrović postigao je gol za izjednačenje, 4:4.

U narednih 10 minuta vidjeli smo samo jedan gol i to u mreži Borca m:tel, da bi Parežanin donio Trebinjcima dva gola prednosti na isteku 17. minuta.

Do kraja prvog poluvremena domaći su se nastavili mučiti u napadu što potvrđuje i rezultat pri odlasku na odmor, 13:9 za Leotar.

Iako su Trebinjci bolje ušli u nastavak susreta i brzo došli do plus pet, 15:10, izabranici Mirka Mikića dodali su gas i serijom 3:0, u 34. minutu prišli na dva gola zaostatka, a dva minuta kasnije bilo je 16:15. Reagovao je tada trener Leotara minutom odmora, nakon koje ponovo ulazimo u “crne” napadačke minute i na jednoj I na drugoj strani. Ipak, golom nekadašnjeg igrača Leotara, koji već nekoliko sezona sa uspjehom nosi crveno-plavi dres, Vlade Draganića, Banjalučani u 41. minutu dolaze do izjednačenja, 16:16.

U narednim minutama vidjeli smo potpuno izjednačenu igru obje ekipe, da bi golom Luke Perića Borac m:tel, prvi put nakon uvodnih 2:1, došao do prednosti 21:20, pet minuta prije kraja. U pravoj triler završnici domaći su slavili, iako su Trebinjci imali 10ak sekundi za posljednji napad koji nisu iskoristili.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Luka Knežević i Luka Perić sa po pet golova, dok je Božo Tepić bio precizan četiri puta. Golman Slađan Subotić imao je sedam uspješnih intervencija.

Na drugoj strani, prvo ime bio je Vladan Arizanović sa šest pogodaka.