Izviđač odnio bodove iz Banja Luke

Utakmica starih rivala, Borca m:tel i Izviđača, u okviru 19. kola Premijer lige BiH, pripala je večeras u dvorani Borik gostima 28:25.
Duel između ove dvije ekipe, aktuelnog šampiona s jedne i lidera Premijer lige BiH sa druge strane, već godinama unazad postao je prava rukometna poslastica, bez obzira na pozicije koje zauzimaju na tabeli.
Gosti su bolje ušli u meč i već na početku došli do prednosti 5:1. Držali su Ljubušaci ovu prednost do 20. minuta, 13:8, kada su sa dva vezana gola Banjalučani smanjili zaostatak. Ipak, minutom odmora Toni Čolina zaustavlja nalet crveno-plavih i sa tri gola u nizu, igrači Izviđača u 26. minutu dolaze prvi put do plus 6, 16:10.
Do kraja poluvremena vidjeli smo po gol u obje mreže.
U prvih 10 minuta nastavka vodila se izjednačena igra i jedne i druge ekipe, iako se činilo da Borac m:tel može smanjiti zaostatak, kad god su imali pet golova minusa i napad, nisu to iskoristili. Ipak, u 43. minutu Kalamanda, koji je dominirao u drugom poluvremenu, smanjuje na 22:18, a minut kasnije Milenko Rožić postiže gol za minus tri.
Bio je to znak da Čolina ponovo zatraži minut odmora. Nije to omelo Slađana Subotića, koji je spustio roletnu na svoj gol, a gol Vlade Draganića za 22:20 podigao je banjalučku publiku na noge. Odlično je u tim momentima izgledala odbrana crveno-plavih, ali su i dalje tehničkim greškama u napadu i promašenim otvorenim šutevima omogućavali Ljubušacima da budu u prednosti. Pogotkom Kalamande, 10 minuta prije kraja, aktuelni šampioni BiH prišli su na minimalan zaostatak i uveli utakmicu u neizvjesnu završnicu. Uspjeli su se gosti odvojiti na tri gola razlike, ali je tri minuta prije kraja Milenko Rožić ponovo doveo Borac m:tel na minimalan zaostatak, 25:24. U neizvjesnoj završnici bolje su se snašli igrači Izviđača i odnijeli cijeli plijen iz Banja Luke.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Rožić sa sedam golova, dok je Kalamanda postigao tri manje.
U timu Izviđača Milan Vukšić bio je precizan osam puta, a Ivano Pavlović šest.