Miloš Nježić donio pobjedu Borcu m:tel!

Rukometaši Borca m:tel savladali su protiv Hercegovine u utakmici 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
Crveno-plavi iz Banjaluke ne igraju ove sezone kako očekuju navijači i skromno 10. mjesto na tabeli svakako ne odgovara renomeu kluba, pa su se u subotnjem meču sa nevesinjskom ekipom našli pod imperativom pobjede, koju su ostvarili u dramatičnoj završnici kada je golom iz sedmerca nakon isteka 60. minuta pogodio kapiten Miloš Nježić.

Borac m:tel je serijom 3:0 odlično otvorio utakmicu, a Vojislav Čabrilo je tek poslije šest minuta postigao prvi gol za Hercegovinu, koja je do 10. minuta uspjela da smanji na gol minusa (5:4) i imala je napad za izjednačenje.
Međutim, gosti su se spetljali ispred raspoloženog Berina Brkića, ali u tim trenucima ni crveno-plave nije služio napad, pa je minutom odmora reagovao trener Banjalučana Mirko Mikić.

Luka Knežević je potom pogodio mrežu ekipe iz Nevesinja, a onda i Filip Stojanović za ponovo tri razlike (7:4) na sredini prvog dijela.
“Plus tri” su Banjalučani održavali zahvaljujući Brkiću, ali i odličnom Milenku Rožiću do pet minuta prije odlaska na odmor u poluvremenu (11:8).
Imali su domaći i priliku za “plus četiri”, ali je golman gostiju bio briljantan i zahvaljujući njegovim odbranama Hercegovina je ponovo smanjila na minus jedan, da bi u finišu Borac m:tel opet dodao gas i vratio tri pogotka prednosti (13:10).
U posljednjih 30 sekundi prvog dijela nakon tajmauta trenera Hercegovine Amara Čavčića, gosti su uspjeli da postignu gol, ali se pogotkom Nikole Ivanovića u posljednjim trenucima na odmor otišlo rezultatom 14:11.

Nastavili su i u drugom poluvremenu rukometaši Borca m:tel da održavaju razliku, konstantno je bilo tri-četiri pogotka viška do sredine nastavka, kada su gosti uspjeli da stignu do izjednačenja, prvog na utakmici (20:20).
Stala je realizacija domaćina i “crne minute” su kumovale preokretu hercegovačkih rukometaša, koji su u 52. minutu prvi put stekli dva gola prednosti (22:24).
Reagovao je trener Banjalučana Mirko Mikić minutom odmora, Slađan Subotić je upisao prvu odbranu, a Ognjen Kalamanda je osigurao novo izjednačenje (24:24)
Subotić je potom odbranio sedmerac Dželiloviću, a Vlado Draghanić je poslije dužeg vremena donio prednost Borcu m:tel (25:24).
Igralo se potom gol za gol do samog finiša kada je uslijedila prava drama.

Nježić je petim golom doveo Borac do prednosti (27:26) na 30 sekundi prije kraja, da bi u narednom napadu sedmim golom Dželilović opet izjednačio.
Na pet sekundi prije kraja direktan crveni karton zaradio igrač Hercegovine Sava Ražnatović zbog grubog prekršaja, a onda je Nikša Petrović promašio “zicer” za činilo se remi. Ipak, sudije su zbog odbrane iz prostora pokazale na sedmerac, a odgovornost je preuzeo kapiten Miloš Nježić i pogodio za pobjedu – 28:27.
Miloš Nježić i Milenko ROžić sa po šest golova bili su najefikasniji u banjalučkom timu, dok je kod gostiju prednjačio Edin Dželilović sa golom više, ali je prvo ime susreta bio golman Hercegovine Riad Polić sa 17 odbrana. Čuvar mreže Borca Berin Brkić sakupio je 10 odbrana.