Podjela bodova u Boriku

U derbiju kola protiv ekipe Gračanice rezultat je bio izjednačen 26:26 (12:12). Nekoliko nelogičnih odluka istopile su prednost u kojoj smo bili tokom čitave utakmice. Trener ekipe Mirko Mikic: “Prvo poluvrijeme smo igrali odličnu odbranu i bili bolji rival. Na nešto što smo znali da će igrati primili smo 2 ili 3 gola. U drugom poluvremenu Gračanica je bila bolji rival. Slijedi nam EHF pauza za odmor i pripremu za zadnja 3 kola.”

Bez premca najbolji na terenu bio je naš Ognjen Kalamanda sa postignutih 13 golova: ” Derbi. Šta reći? Bilo je teško. Izuzetno smo motivisani, vodili smo čitavu utakmicu i na kraju osvojili bod. Želim da se zahvalim saigračima na velikoj borbenosti.”

Slijedi nam EHF pauza koju ćemo iskoristiti za odmor i taktičku pripremu za kraj sezone. Konačno smo podigli formu i igramo sigurno. Vidljivo je koliko nam znače igrači koji se vraćaju iz povreda.